Home » Weather » NaszePowietrze
NaszePowietrze Apk

NaszePowietrze 0.0.4 APK

  • Version: 0.0.4
  • File size: 29.63MB
  • Requires: Android 4.1+
  • Package Name: com.ionicframework.geoportal316463
  • Developer: Wroclawskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe
  • Updated Aug 17, 2017
  • Price: Free
  • Rate 2.90 stars – based on 21 reviews
What's New?

Poprawiono etykiety

NaszePowietrze Game

Czyste powietrze jest dobrem, które bardzo mocno wpływa na jakość naszego życia. Aplikacja Nasze Powietrze dostarcza informacji o prognozach zanieczyszczeń powietrza i warunków biometeorologicznych dla województwa dolnośląskiego (można m.in. sprawdzić czy prognozowany jest smog). Prezentowane prognozy obejmują informacje o stężeniach pyłu zawieszonego PM10, pyłu zawieszonego PM2,5, dwutlenku siarki (SO2), dwutlenku azotu (NO2), tlenku węgla (CO) oraz ozonu (O3). Prezentowany jest również Polski Indeks Jakości Powietrza, określany w oparciu o wyżej wymienione zanieczyszczenia powietrza i dostarczający syntetycznej informacji o jakości powietrza, wraz z krótką informacją o zagrożeniach zdrowotnych spowodowanych aktualnym stanem jakości powietrza. Dodatkowo aplikacja dostarcza również informacji o zagrożeniach związanych ze stresem gorąca lub chłodu.
Prezentowane przez aplikację prognozy opierają się o zaawansowane metody modelowania numerycznego (modele WRF i WRF-Chem). Powstają one w ramach projektu pn. „System prognoz stężeń zanieczyszczeń powietrza i warunków biometeorologicznych jako element oceny jakości życia - LIFE-APIS/PL” realizowanego przez Uniwersytet Wrocławski oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu.
Prognozy zanieczyszczeń prezentowane są w sześciostopniowej skali barwnej w klasach od „bardzo dobrej” do „bardzo złej”. Warunki biometeorologiczne prezentowane są w dziesięciostopniowej skali barwnej od stresu chłodu, przez warunki termoneutralne, po stres ciepła. Wyniki prognoz prezentowane są dodatkowo postaci wykresów oraz szczegółowych zestawień wyników.
Funkcje:
- TERAZ prognoza na bieżącą godzinę prognoza zanieczyszczeń powietrza, indeksu jakości powietrza oraz warunków biometeorologicznych dla wybranej przez użytkownika lokalizacji w województwie dolnośląskim, uzupełniona o informacje zdrowotną
- PROGNOZA – prognoza zanieczyszczeń powietrza, indeksu jakości powietrza oraz warunków biometeorologicznych na okres do 72 h z krokiem czasowym 1h dla wybranej przez użytkownika lokalizacji w województwie dolnośląskim
- LOKALIZACJA wybierz i zapisz swoje lokalizacje, tak aby dostać się do nich szybko i łatwo
- MAPA – ułatwienie wyszukania lokalizacji/mapa podkładowa wraz z wyszukiwarką ułatwiającą znalezienie lokalizacji
- WYBÓR PARAMETRÓW – wybierz parametry prezentowane przez aplikację
- TRYB WYŚWIETLANIA – wybierz typ wyświetlania (zaawansowany lub prosty)
Prognozy prezentowane są w czasie lokalnym.
Używanie GPS działającego w tle może zwiększyć zużycie baterii. Aplikacja wymaga połączenia
z Internetem. Korzystanie z danych pakietowych może powodować naliczanie dodatkowych opłat.
Aplikację wykonało Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe (WCSS) na zlecenie Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach projektu pn. „System prognoz stężeń zanieczyszczeń powietrza i warunków biometeorologicznych jako element oceny jakości życia - LIFE-APIS/PL”.
Projekt pn. "System prognoz stężeń zanieczyszczeń powietrza i warunków biometeorologicznych jako element oceny jakości życia - LIFE-APIS/PL" jest finansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
KOMUNIKAT:
Prezentowane rozkłady nie stanowią wyniku interpolacji stężeń zanieczyszczeń powietrza zmierzonych na stacjach pomiarowych. Jest to prawdopodobny rozkład stężeń zanieczyszczeń powietrza uzyskany w wyniku modelowanego rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń dla aktualnych i przyszłych warunków meteorologicznych, przy uwzględnieniu zachodzących przemian chemicznych
i zinwentaryzowanej bazy emisji zanieczyszczeń ze źródeł punktowych, liniowych
i powierzchniowych. Obserwowane różnice między modelowanymi a zmierzonymi wartościami stężeń wynikają w znacznej mierze z różnic między rzeczywistą a zadeklarowaną (zinwentaryzowaną) jakością opału i strukturą emisji.

Show More